Mininakladače

Úvod / Stroje / Mininakladače

BOXER rada 300

BOXER rada 600

BOXER rada 700

Príslušenstvo

Stroje BOXER a SHERPA boli vyvinuté tak, aby zvládali čo možno najširšie spektrum úloh a náročnú prácu zmenili na rutinu. Vďaka modernej, ale overenej technike, sú spoľahlivé, robustné a výkonné. BOXER predstavuje riešenie, ktoré je bezprostredne spojené s obsluhou. Stroje BOXER patria medzi menšie zariadenia v portfóliu tradičného výrobcu ťažkej techniky a priemyselných riešení Rayco – Morbark. Stroje SHERPA vyrába holandský výrobca s 35 ročnou praxou. Katalóg a cenník strojov SHERPA posielame obratom. Vybraté stroje sú dostupné do mesiaca.

Intuitívne, hravé ovládanie, výhľad, istý a presný pohyb dodávajú obsluhe pocit dokonalej kontroly nad strojom. Stroje BOXER boli prvé šmykom riadené pásové mininakladače ovládané v stoji. Inšpirovali taktiež vznik podobných zariadení. (Informujte sa o aktuálnych ponukách nových alebo jazdených strojov, pridajte sa ku spokojným majiteľom strojov BOXER a SHERPA.

Zaslúžená reputácia výrobcov vysokoodolných produktov

Výkon

►  Mottom značky BOXER je „BIG POWER IN ALL PLACES“, teda, veľká sila na každom mieste. Tieto stroje majú vzhľadom na svoje rozmery silnú hydrauliku, v pomere hmotnosť/ výkon sú jednička.

►  Model 322D má pri hmotnosti 860kg nosnosť hydrauliky 600 kg. Model 700HDX má pri hmotnosti 1211kg nosnosť hydrauliky 897 kg. Prietok oleja až 103 l/min.

 

Všestrannosť, variabilita

►  Viacúčelový stroj BOXER Vám môže zastúpiť viacero iných strojov alebo manuálnu silu viacerých pracovníkov. Výmena nástroja na stroji BOXER je otázkou chvíle a je veľmi jednoduchá. 

►  Obsluha bez námahy strieda obsluhu stroja s inými činnosťami. Nemusí často vystupovať, nastupovať, ale vzpriamene urobí jeden krok z plošiny alebo na plošinu. Obsluha nepotrebuje na blízku ďalšieho človeka.

 

Rozmery

►  Stroje BOXER sa dostanú na miesta, kam väčšie stroje nemôžu. Rada 300 má šírku len 88 cm. Prejde cez bránku, dvere. Môžu sa pohybovať po interiéroch alebo chodníkoch.

►  Polomer otáčania: 0 m – otočenie na mieste obsluhe podstatne uľahčuje mnohé situácie. Pri nízkom strope je možné ísť za/vedľa stroja. Jednoduché naloženie do dodávky alebo prívesu.

►  Vďaka rozmerom, výhľadu a spôsobu ovládania, si obsluha veľmi pohodlne a bezpečne kontroluje vzdialenosť stroja od prekážok.

 

Hmotnosť

►  Vďaka relatívne nízkej hmotnosti a výborným pásom je BOXER šetrný k podložiu, na ktorom sa pohybuje. Vďaka hmotnosti 320-789 kg, 322D- 860kg, 600HD – 1078k, 700 HDX 1211 kg je možné multifunkčný stroj BOXER prevážať v dodávke alebo na brzdenom prívesnom vozíku aj za osobným automobilom.

►  Stroje BOXER sú skvelé pre prácu v prostredí, kde je k dispozícii obmedzený priestor, prístup alebo nechcete/nemôžete narúšať prostredie ťažkými strojmi.

 

Pásový podvozok

►  BOXER má štandardne integrovaný pásový podvozok (jednoduché mechanické napínanie pásov). Ten je nákladovo náročnejší, avšak v porovnaní s kolesami zaisťuje: výrazne lepšiu priechodnosť (zem, blato, sneh, štrk), prejazd väčších nerovností, jám, rýh, prekážok a svahov, ktoré s kolesami nie je možné prekonať, neporovnateľnú silu záberu pri naberaní materiálu (hlavne na sypkejšom, bahnitom povrchu) – nie je potrebný rozbeh, veľmi intuitívne, hravé riadenie, dobre rozkladá hmotnosť. Pásový podvozok tiež zabezpečuje potrebnú stabilitu a istotu pohybu menšieho zariadenia. Pásy z odolnej gumy sú plne vhodné na pohyb po pevnom povrchu (dlažba, betón..)

 

Prevádzkové náklady

►  BOXER sa hodí tam kde väčšie stroje nie sú dostatočne vyťažené.

►  BOXER môže zvládnuť prácu preukázateľne jednoduchšie a hospodárnejšie (v závislosti od príslušenstva vie nahradiť manuálnu prácu a vykonať úlohu niekoľkonásobne rýchlejšie).

►  Má veľmi nízku spotrebu (obzvlášť dieselová verzia) a veľkú palivovú nádrž pre dlhú prácu bez prerušenia.

►  BOXER dokáže použiť aj iné ako originálne príslušenstvo zo sortimentu BOXER.

 

Jednoduché, šmykom riadené ovládanie

►  Z BOXERu má obsluha vynikajúci prehľad o tom čo robí. Váš pracovník môže pracovať presne, isto a precízne. Obsluha je jednoduchá a zvládne ju každý pracovník.

►  Šmykom riadený spôsob ovládania, ktorý je tradične základom pre plynulú a rýchlu prácu.

►  Na ovládanie BOXERu si netreba zvykať dni či týždne, stačí chvíľa. To predstavuje veľkú výhodu v prípade, že sa obsluha strieda alebo sa stroj požičiava.

►  Plošina zaisťuje okamžité nastupovanie a vystupovanie, čo je ideálne napríklad pri kombinovanej alebo individuálnej práci, keď obsluha bez námahy strieda obsluhu stroja s inými činnosťami a nemusí často vystupovať a nastupovať.

 

Jednoduchá údržba

►  BOXER je skonštruovaný aby bol nenáročný na údržbu a servis.

►  Stroje BOXER boli primárne vyvinuté pre časté použitie a nešetrné zaobchádzanie v požičovniach. Tomu zodpovedá extrémne odolná konštrukcia a materiály.

►  BOXERy využívajú dieselové motory Kubota a benzínové motory Kohler Command Pro.

Stroje BOXER vyvíja a vyrába spoločnosť MORBARK (tradícia od roku 1957). Ako top-špecialista vo výrobe hydraulických zariadení, zariadení ťažkého priemyslu, veľkých drviacich strojov má zaslúženú reputáciu výrobcu vysokoodolných produktov. V pomere na kg hmotnosti sa stroje BOXER právom prezentujú ako najtvrdšie zariadenia vo svojom obore.