Mininakladače BOXER

Úvod / Stroje / Mininakladače / BOXER

BOXER rada 300

BOXER rada 600

BOXER rada 700

Príslušenstvo

Stroje BOXER a SHERPA boli vyvinuté tak, aby zvládali čo možno najširšie spektrum úloh a náročnú prácu zmenili na rutinu. Vďaka modernej, ale overenej technike, sú spoľahlivé, robustné a výkonné. BOXER predstavuje riešenie, ktoré je bezprostredne spojené s obsluhou. Stroje BOXER patria medzi menšie zariadenia v portfóliu tradičného výrobcu ťažkej techniky a priemyselných riešení Rayco – Morbark. Stroje SHERPA vyrába holandský výrobca s 35 ročnou praxou. Katalóg a cenník strojov SHERPA posielame obratom. Vybraté stroje sú dostupné do mesiaca alebo skôr. Dostupné sú aj 4 elektrické modely SHERPA a tiež kĺbové modely SHERPA so sedením.

Intuitívne, hravé ovládanie, výhľad, istý a presný pohyb dodávajú obsluhe pocit dokonalej kontroly nad strojom. Stroje BOXER boli prvé šmykom riadené pásové mininakladače ovládané v stoji. Inšpirovali taktiež vznik podobných zariadení. (Informujte sa o aktuálnych ponukách nových alebo jazdených strojov, pridajte sa ku spokojným majiteľom strojov SHERPA a BOXER. 

Zaslúžená reputácia výrobcov vysokoodolných produktov

Výkon

►  Mottom značky BOXER je „BIG POWER IN ALL PLACES“, teda, veľká sila na každom mieste. Tieto stroje majú vzhľadom na svoje rozmery silnú hydrauliku, v pomere hmotnosť/ výkon sú jednička.

► Značka SHERPA je vyrobená v Holandsku a predstavuje výrobu mininakladačov s 35 ročnou históriou.  Jedná sa predovšetkým o kolesové mininakladače. Mimoriadna odolnosť, intuitívne ovládanie, šikovné riešenia a dostupnosť strojov, viacero modelov sú niektoré z výhod týchto overených strojov.

►  Model 322D má pri hmotnosti 860kg nosnosť hydrauliky 600 kg. Model 700HDX má pri hmotnosti 1211kg nosnosť hydrauliky 897 kg. Prietok oleja až 103 l/min.

 

Všestrannosť, variabilita

►  Viacúčelový stroj BOXER Vám môže zastúpiť viacero iných strojov alebo manuálnu silu viacerých pracovníkov. Výmena nástroja na stroji BOXER je otázkou chvíle a je veľmi jednoduchá. 

►  Obsluha bez námahy strieda obsluhu stroja s inými činnosťami. Nemusí často vystupovať, nastupovať, ale vzpriamene urobí jeden krok z plošiny alebo na plošinu. Obsluha nepotrebuje na blízku ďalšieho človeka.

 

Rozmery

►  Stroje SHERPA a BOXER sa dostanú na miesta, kam väčšie stroje nemôžu. Šírky strojov sú podľa modelu od 76 cm do 115 cm.. Prejdú cez bránku, dvere, dokonca vybraté modely SHERPA zvládnu šírku do 80 cm. Stroje sa môžu pohybovať po interiéroch alebo chodníkoch. 

►  Polomer otáčania: 0 m – otočenie na mieste obsluhe podstatne uľahčuje mnohé situácie. Pri nízkom strope je možné ísť za/vedľa stroja. Jednoduché naloženie do dodávky alebo prívesu.

►  Vďaka rozmerom, výhľadu a spôsobu ovládania, si obsluha veľmi pohodlne a bezpečne kontroluje vzdialenosť stroja od prekážok.

 

Hmotnosť

►  Vďaka relatívne nízkej hmotnosti a výborným pásom je BOXER šetrný k podložiu, na ktorom sa pohybuje. Vďaka hmotnosti 320-789 kg, 322D- 860kg, 600HD – 1078k, 700 HDX 1211 kg je možné multifunkčný stroj BOXER prevážať v dodávke alebo na brzdenom prívesnom vozíku aj za osobným automobilom.

►  Stroje BOXER sú skvelé pre prácu v prostredí, kde je k dispozícii obmedzený priestor, prístup alebo nechcete/nemôžete narúšať prostredie ťažkými strojmi.

 

Pásový podvozok

►  BOXER má štandardne integrovaný pásový podvozok (jednoduché mechanické napínanie pásov). Ten je nákladovo náročnejší, avšak v porovnaní s kolesami zaisťuje: výrazne lepšiu priechodnosť (zem, blato, sneh, štrk), prejazd väčších nerovností, jám, rýh, prekážok a svahov, ktoré s kolesami nie je možné prekonať, neporovnateľnú silu záberu pri naberaní materiálu (hlavne na sypkejšom, bahnitom povrchu) – nie je potrebný rozbeh, veľmi intuitívne, hravé riadenie, dobre rozkladá hmotnosť. Pásový podvozok tiež zabezpečuje potrebnú stabilitu a istotu pohybu menšieho zariadenia. Pásy z odolnej gumy sú plne vhodné na pohyb po pevnom povrchu (dlažba, betón..)

 

Prevádzkové náklady

►  BOXER sa hodí tam kde väčšie stroje nie sú dostatočne vyťažené.

►  BOXER môže zvládnuť prácu preukázateľne jednoduchšie a hospodárnejšie (v závislosti od príslušenstva vie nahradiť manuálnu prácu a vykonať úlohu niekoľkonásobne rýchlejšie).

►  Má veľmi nízku spotrebu (obzvlášť dieselová verzia) a veľkú palivovú nádrž pre dlhú prácu bez prerušenia.

►  BOXER dokáže použiť aj iné ako originálne príslušenstvo zo sortimentu BOXER.

 

Jednoduché, šmykom riadené ovládanie

►  Z BOXERu má obsluha vynikajúci prehľad o tom čo robí. Váš pracovník môže pracovať presne, isto a precízne. Obsluha je jednoduchá a zvládne ju každý pracovník.

►  Šmykom riadený spôsob ovládania, ktorý je tradične základom pre plynulú a rýchlu prácu.

►  Na ovládanie BOXERu si netreba zvykať dni či týždne, stačí chvíľa. To predstavuje veľkú výhodu v prípade, že sa obsluha strieda alebo sa stroj požičiava.

►  Plošina zaisťuje okamžité nastupovanie a vystupovanie, čo je ideálne napríklad pri kombinovanej alebo individuálnej práci, keď obsluha bez námahy strieda obsluhu stroja s inými činnosťami a nemusí často vystupovať a nastupovať.

 

Jednoduchá údržba

►  BOXER je skonštruovaný aby bol nenáročný na údržbu a servis.

►  Stroje BOXER boli primárne vyvinuté pre časté použitie a nešetrné zaobchádzanie v požičovniach. Tomu zodpovedá extrémne odolná konštrukcia a materiály.

►  BOXERy využívajú dieselové motory Kubota a benzínové motory Kohler Command Pro.

Stroje BOXER vyvíja a vyrába spoločnosť MORBARK (tradícia od roku 1957). Ako top-špecialista vo výrobe hydraulických zariadení, zariadení ťažkého priemyslu, veľkých drviacich strojov má zaslúženú reputáciu výrobcu vysokoodolných produktov. V pomere na kg hmotnosti sa stroje BOXER právom prezentujú ako najtvrdšie zariadenia vo svojom obore.